Naprawa dachów, remonty i Naprawa Dachów

Naprawa dachu z papy Warszawa

Uszkodzona papa na dachu niesie za sobą wiele niepożądanych efektów. Dach w takiej sytuacji nie spełnia swojej pierwotnej funkcji, jaką jest utrzymywanie ciepła w budynku, czy też ochrona przed opadami.

W tej sytuacji należy szybko działać. Nie naprawiony dach z papymoże przybrać dużo większe zmartwienie dla właściciela,  koniecznością może  okazać się nawet generalny remont dachu.

 

Kiedy należy pomyśleć o naprawie dachu z papy w Warszawie? 


Warszawa znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, z narażeniem na zmienne temperatury. Na tak zróżnicowane warunki klimatyczne, powinniśmy zaopatrzyć się w trwałe zadaszenie domu.

W przypadku powstania uszkodzenia na dachu, powinniśmy je niezwłocznie naprawić.

 

Priorytetową sytuacją, która wymaga natychmiastowej naprawy papy na dachu, jest powstanie pęcherzyków lub pęknięć na powierzchni papy. Takie defekty nie są kosztowe, a zdecydowanie tańsze od generalnego remontu dachu do którego może dojść w przypadku nie naprawienia papy.

Uszkodzenie papy na dachu może polegać także na oderwaniu się jej płatów od powierzchni dachu – zwykle ma to miejsce na skutek podmuchów silnego wiatru bądź spadających na dach gałęzi. 

W tej sytuacji  naprawa dachu z papy również nie będzie kosztowna o ile skontaktujemy się z profesjonalny dekarzem  bezzwłocznie.

 

Kładzenie papy na dach, jest jedną z najpopularniejszych technik stosowanych do krycia dachu, nie jest wolna od niedoskonałości.

Dlatego ważne jest nie tylko bieżące naprawianie powstałych uszkodzeń na powierzchni dachu czy nieszczelności, ale także wykonywanie regularnych prac konserwacyjnych.

 

Naprawa papy na dachu w Warszawie 


Naprawa dachu pokrytego papą może okazać się sporym wydatkiem. Na szczęście my znamy sposób jak zmniejszyć znacząco koszty naprawy dachu.

Dach wykonany z papy można łatwo naprawić o ile ma się podstawową wiedzę o naprawie dachów w Warszawie, a taże produktach znajdujących się na rynki. W efekcie koszty usług dekarskich są dużo mniejsze.

 

Między innymi można wykonać hydroizolację dachu przy użyciu płynnej membrany dachowej. Tutaj nie ma konieczności zrywania starego pokrycia z papy. Żywice użyte do produkcji są odporne na działanie wilgoci zawartej w powietrzu, a jednocześnie cechuje je dobra przepuszczalność pary wydobywającej się z wewnątrz budynku.

Taką płynną membranę dachową można aplikować wieloma sposobami – pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Po aplikacji, w kontakcie z wilgocią z powietrza, membrana ulega polimeryzacji, uzyskując oczekiwane właściwości.

 

Oczywiście, możemy spróbować swoich sił i sami naprawić dach z papy,  jeżeli jednak naprawa  papy nie zostanie wykonana prawidłowo, to może się okazać, że wezwanie fachowca będzie nieuniknione.

Zapewne ponieść większe straty niż gdybyśmy odrazu skontaktowali się z profesjonalnym dekarzem. Co więcej, trudniej jest dekarza który podejmie się naprawy dachu z papy po jej nieumiejętnym wykonaniu.

 

 

Naprawa dachu w Warszawie wykonana przez profesjonalnego dekarza


Warszawa posiada najwięcej ofert związanych z realizacją usług dekarskich. Jednak wybór odpowiedniego dekarza nie powinien być zbyt pochopny, ponieważ jeżeli zostanie on błędnie wykonany, może nieść ze sobą nieprzyjemnie konsekwencje.

Niestety niska cena krycia dachu często idzie w parze również z niskiej jakości robocizną, brakiem wiedzy i doświadczenia, które jest niezbędne do prawidłowego wykonania prac dekarskich.

 

Wybierając niesprawdzonego dekarza, musimy się liczyć zarówno z drobnymi poprawkami lub całkowitym zerwaniem pokrycia dachowego i kładzeniem go od nowa. Sugerowanie się wyłącznie ceną, podczas wyboru firmy dekarskiej  może być złudne,.

 

A więc czym powinniśmy się sugerować podczas wyboru odpowiedniego dekarza?

Okazuje się, że również w przypadku poszukiwań dekarza, najlepszym sposobem jest poczta pantoflowa. Dlatego w pierwszej kolejności warto popytać znajomych, czy ktoś może polecić sprawdzonego fachowca.

Najlepszym potwierdzeniem i reklamą fachu specjalisty jest zadowolony klient.

 

Drugą alternatywą jest znalezienie dekarza za pomocą internetu. Jeżeli  wolimy skorzystać z wyszukiwarki internetowej należy przede wszystkim zapoznać się z pracami specjalisty. Te informacje znajdziemy w galerii zdjęć.

Na podstawie zdjęć, możemy ocenić, czy tak wykonana naprawa dachu z papy jest satysfakcjonująca.

Warto również zapytać fachowca, czy może pochwalić się dyplomami rzemieślniczymi, np. czeladnika lub mistrza. To, czy dekarz je posiada można sprawdzić w księdze wieczystej Izby Rzemieślniczej.

 

Jak długo wytrzyma, papa na naprawionym dachu w Warszawie? 


Dzięki liczbie i złożoności warstw, jakie tworzą papę termozgrzewalną, zyskuje ona bardzo dużą wytrzymałość i trwałość.

Ile lat wytrzyma papa termozgrzewalna na dachu? Nowoczesne, modyfikowane rozwiązania, o ile zostały dobrze położone, mają trwałość sięgającą nawet do 30 lat.

Jednak nie zwalnia nas to z obowiązku corocznego wezwania profesjonalnego dekarza do obejrzenia naszego dachu, w celu potwierdzenia jego funkcjonalność.

 

Kiedy najlepiej wykonać oględziny dachu z papy w Warszawie?

Niezależnie od tego, jak wysokiej klasy materiały zostaną użyte do krycia dachu, podlegają one naturalnym procesom starzenia, na przykład wskutek wysokiej i niskiej temperatury, a także jej zmian, dużej ilości opadów, promieniowania UV, silnego wiatru czy uszkodzeń spowodowanych przez gałęzie drzew.


Profesjonalny dekarz z doświadczeniem, który naprawi Twój dach z papy w Warszawie 


Jesteśmy firmą specjalizującą się świadczeniem usług dekarskich. Legitymujemy się  ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży dekarskiej.

Wykonujemy między innymi naprawy dachu pokrytego papą, blachą, dachówką, łupkiem itp. Nasze usługi realizowane są na terenie Warszawy i okolic.

 

Cechuje nas solidność i dbałość o szczegóły w realizowanych przez nas renowacjach i napraw pokryć dachowych. Posiadamy nowoczesne zaplecze techniczne, które umożliwia nam realizację różnorakich zleceń dekarskich, od obiektów jednorodzinnych po obiekty wielorodzinne oraz przemysłowe.

Naszym klientom zapewniamy gwarancję na nasze usługi, krótkie czasy realizacji oraz ubezpieczenie na czas trwania prac.

Naprawimy dach z papy, wykonany wcześniej przez nieudolnych fachowców. Poprawimy po innych, naprawę dachu z papy oraz damy gwarancję na jego funkcjonalność oraz użyteczność.

 

Zadzwoń i umów się na naprawę Twojego dachu z papy na terenie Warszawy i okolic.