Naprawa dachów, remonty i Naprawa Dachów

Remont dachu Warszawa

 

Remont dachu w Warszawie, czy potrzebne jest pozwolenie?

 

Dach jest integralną częścią każdego budynku. Ze względu na zewnętrzne warunki atmosferyczne dach niszczeje. Wiele różnych sytuacji może zmusić nas po latach do wymiany posiadanego pokrycia dachu.

W wyniku tych najczęstszych, czyli zmian architektonicznych budynku czy popełnionych wcześniej błędów montażowych może pojawić się potrzeba przeprowadzenia przez nas zmiany pokrycia lub jego fragmentów.

W zależności od zakresu wymaganych prac, mogą one otrzymać różną klasyfikację w ramach prawa budowlanego. Remont dachu jest inaczej naprawą uszkodzeń na pokryciu dachowym z zamiarem odtworenia stanu pierwotnego, przy których dopuszcza się zastosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto pierwotnie. 

Remont dachu w Warszawie można wykonać bez wcześniejszego zgłoszenia. Co to znaczy? Prace polegające na przywróceniu stanu pierwotnego, w myśl prawa budowlanego, uważane są za remont.

 

Tym samym nie ma potrzeby ich zgłaszania. Należy jednak pamiętać, że jeżeli przy okazji wymiany pokrycia zamierzamy dodać nowe okna dachowe, zmienić kubaturę budynku lub ingerować w więźbę, działania takie nie są już remontem, a przebudową. Należy więc zgłosić je jeszcze przed przystąpieniem do prac (w terminie do 21 dni) w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta, załączając projekt przygotowany przez specjalisę.

 

Remont dachu, co sprawdzimy przed pracami na dachu.

 

Ocena dachu przeprowadzona z poziomu gruntu lub przez okna czy wyłazy dachowe to za mało. Jego stan powinien sprawdzić doświadczony dekarz. Nasz dekarz swoje oględziny rozpoczyna od sprawdzenia orynnowania i stanu pokrycia dachowego.

Podczas sprawdzania stanu pokrycia trzeba zwrócić uwagę na ewentualne ubytki i uszkodzenia.

 

Wszelkie poluzowane elementy muszą zostać zabezpieczone. W szczególnych przypadkach potrzebne jest wykonanie miejscowych odkrywek dachu. Jeżeli pokrycie dachowe i obróbki blacharskie są w dobrym stanie i nie chcemy ich wymieniać, możemy zaplanować jedynie drobne prace naprawcze, takie jak wymiana uszkodzonych elementów, mycie czy malowanie dachu.

Podczas oględzin dekarz, powinien sprawdzić stan całej konstrukcji dachowej jak i również kominów. Jeśli okaże się, że połacie są zdeformowane, a elementy więźby znacznie ugięte czy pęknięte lub z dużymi ubytkami, skupiskami pleśni bądź ze śladami po owadach, konieczne będzie rozebranie dachu bądź miejscowa naprawa więźby.

 

Jeśli ślady po insektach są świeże, a więźba nie jest zdeformowana, niepotrzebna jest jej wymiana, lecz jedynie natychmiastowe zwalczenie insektów. O wszystkich pracach, które powinniśmy podjąć opowie nasz profesjonalny dekarz, podczas oględzin.

Pierwsze spotkanie z naszym fachowcem jest bezpłatne.

 

Przyjrzymy się zaistniałym problemom oraz przedstawimy możliwe rozwiązania problemu. Wskażemy również cenę za wykonaną usługę dekarską oraz aktualna cenę materiałów. Jako solidni dekarze jesteśmy rzemieślnikami, którzy podejmują się wykonania różnego rodzaju zadań związanych z dachem.

W naszych kompetencjach znajduje się szeroki zakres usług, które obejmują między innymi remonty dachów. N

asze usługi wykonujemy w Warszawę oraz najbliższych okolicach.

 

Jak wiadomo, w każdej branży nietrudno trafić na robotników kreujących się na wysokiej klasy specjalistów, których jakość usług w rzeczywistości znacznie odbiega od tej obiecanej. Przez takie sytuacje możesz stracić zarówno pieniądze, jak i czas, a Twój dach wcale nie będzie w lepszym stanie. 

Wybierz doświadczonych specjalistów, którzy zadbają aby remont Twojego dachu przebiegł pomyślnie. Jesteśmy dekarzami z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Dzięki świadczonym przez nas usług wyremontowaliśmy niejeden dach na terenie Warszawy.

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą od remontów dachów i umów się już dziś.

Mając doświadczenie dekarskie, wiedzę ( którą bezustannie aktualizujemy ) oraz świetnie zorganizowane brygady dekarzy, możemy zaoferować ekspresowe wykonanie zleceń, doskonale wyważone ceny adekwatnie do jakości i terminowości.

Zadbaj o swój dach w Warszawie i wyremontuj go z nami.

Z nami otrzymujesz gwarancję profesjonalnego wykonania prac.

 

Remont dachu, czy wymiana pokrycia dachowego w Warszawie?

 

Zacznijmy od tego, że wymianę pokrycia dachowego należy zgłosić w urzędzie, conajmniej 30 dni przed terminem rozpoczęcia prac dekarskich.

Jednak w jakich sytuacjach najlepiej przeprowadzić remont dachu, a kiedy należy już cały dach wymienić?

O wymianie dachu powinniśmy pomyśleć wtedy kiedy oprócz poprawy jego wizualnej części, chcemy zwiększyć jego funkcjonalność. Podczas wymiany usuniemy zniszczone elementy dachu, skontrolujemy też materiał termoizolacyjny.

 

Możemy także dołożyć dodatkową warstwę ocieplenia, a zużytą zastąpić nową o dużo lepszych parametrach. Podczas wymiany pokrycia dachowego będziemy mogli także przenieść okna połaciowe w inne miejsce. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy obecne usytuowanie okien nas nie zadowala.

 

Dlaczego wybieramy remont zamiast wymianę całego dachu w Warszawie? Przede wszystkim ma to związek z kosztami.

Każdy większy remont dachu to konieczność zabezpieczenia całej konstrukcji na wypadek opadów, zapewnienia wywozu zdemontowanych materiałów i zakup nowego pokrycia. Jest to duży koszt, dodając do tego cenę za wykonane usługi dekarskie, może nas to zdemotywować.

Jednak niewielu z nas dostrzeże, że małe naprawy mogą uratować nas tylko na chwilę przed generalnym remontem pokrycia dachowego. Ta skala  zsumowanych napraw znacząco przewyższa koszt wykonania solidnego remontu na dachu w Warszawie.

 

Zapomnij o problemach z dachem i ciesz się bezpieczeństwem, które zagwarantuje wyremontowany przez nas dach.